Zorbing Fotbal

Zorbing fotbal - co to je a jak se hraje?

Zorbing fotbal nebo zkráceně zorb fotbal či zorball patří mezi nejčastější a nejzábavnější aktivity v bodyzorbingových koulích. Stejně jako klasický fotbal se i zorbingová varianta hraje na branky a s balónem, ale kromě toho jsou v balónu všichni a můžou do sebe narážet.

Jaká jsou pravidla?

Vše začne seřazením týmů na brankové čáře a následným rozstřelem - míč je totiž uprostřed hřiště a oba týmy se k němu snaží probojovat. To se obvykle neobjede bez srážky a letu několika hráčů vzduchem. Pak se hraje klasicky, ale fauly se nepískají. Hraje se na kratší zápasy a častěji se střídá, protože zorbing fotbal dá zabrat.

Před zahájením zápasu proběhne krátké bezpečnostní školení. Je důležité být správně uchycen do popruhů a narážet do ostatních až ve chvíli, kdy mají kouli na sobě. Poté už se zábavě meze nekladou.

Pro koho je zorbing fotbal?

Pro všechny nadšence, minimum je zhruba 7 let. Jde o oblíbenou aktivitu pro fotlbalové týmy, protože jde o skvělé zpestření tréninku a dobré cvičení fyzičky. Zorbing fotbal je dobrý nápad na fotbalovou rozlučku se sezonou nebo naopak netradiční zahájení sezony.

Dále je zorb fotbal skvělý na rozlučky se svodou, firemní teambuildingy, nebo třeba na festivaly a tábory.

Jaká je cena?

Záleží na počtu hráčů a délce hraní. Fotbal v bublině je náročný a je nejlepší, když se hráči střídají. Pokud je vás do deseti, je ideál jedna koule na každého, pro větší skupiny jedna koule na 2-4 osoby s častějším střídáním. Jestli si nejste jistí, stačí napsat nebo zavolat a poradíme, kolik koulí vybrat. Přesnou cenu si snadno spočítáte ve formuláři:

Čeká Vás spousta zábavy. Podívejte se na známé video o bublinovém fotbalu od Devina:

Fotky z fotbalu v koulích

Vyzkoušíte fotbal v kouli?